Ühe pildi lugu 3

Pildi ja loo autor Vaido Vaher

“Ooo mis kena pilt!” kostub neti avarustest ja meile kõigile teada Facebooki sõnumikastist.

Millest küll jutt???

Tahaks rääkida ühe sünniloo ühe pildi kohta. Miks ta just selline on ja mis on vaja sellise pilti saamiseks ja kui palju see vaeva nõuab.

Eks oleme kõik kogenud seda, et inimesest on harilikult hea lihtne teha pilti. Pildistatavat saab hästi säädida ja ei hakka eriti vastu ja ei jookse ära. Selle konkreetse pildi puhul on tegemist tiimi tööna ning ära märkida tuleks Andrus ja Kati, kes on suurt rolli mänginud antud pildi puhul. Loomulikult suured tänud modellile – aitäh Hedi!

Mida on vaja sellise pildi saamiseks?

Eeltööd – mis kestis umbes 3 nädalat, oli suhteliselt sisutihe, sest läbi tuli mõelda riietus ja valguse kasutamine. Samuti kuulub selle kolme nädala sisse ka vastava modelli otsimine. Olgem ausad, see ei ole kerge. Riietuse puhul on oluline ka see, et see sobiks modellile ja oleks kena.

Kas peab ka töötlema pilte?

Antud pildi puhul on kasutatud palju järeltöötlust, kuid üldine pilt on saavutatud ilma tehis valgust kasutamata. Ehk siis pildistamisel sai tõstetud veidi ISO (valgustundlikust – 800), objektiivi ava nii lahti kui võimalik ( f2.8) ja säri aja ajasime pikemaks kui seda tavapildi või tehis valguse puhul ( aeg 1/60 sek.)

Mida on nüüd hiljem pildiga tehtud?

Hilisemalt sai kasutatud fototöötlemiseks mõeldud tarkvara, ja kui nüüd õigesti kõik meeles, siis pilt sai nii ära must-valgestatud, et ainult see roosi õis jõi värviline. Seda on võimalik teha väga erinevalt, kuid mina selekteerisin õie ja keerasin ülejäänud mustvalgeks. Lisasin selekteeritud õie värvile veidi “värviküllasust – saturatsion” ja ülejäänud pildile kontrastsust. Voila!!

Ja nii sellised pildid sünnivad, teed aga pilte ja vaatad kas ka miski õnnestus.