Ühe pildi lugu 85

Pildi ja loo autor Olev Luik

See foto ei ole tegelikult esimene, millel ma tulega tantsijat jäädvustanud olen. Ega ilmselt ka mitte kõige kvaliteetsem neist, aga samas on see ilmselt üks olulisemaid. See kaua plaanitud pildistamine ühe Eesti parima tuletantsija Krista Palm’iga oli tõeline kvaliteetaeg.
 See ligi kaks tundi mahajäetud maa-aluses tunnelis koos Krista ja tagasihoidliku tehnikaga, mis mul tol ajal kasutada oli, andis meile siiski mõned suurepärased kaadrid. Täielik pimedus, mida murdsid ainult tema leegid ja minu üks välklamp, muutsid niigi tehniliselt nii keerulise asja nagu elusa tule pildistamine on, veelgi põnevamaks. 
Kuigi ega see mul tookord ideaalselt välja ei tulnud, muutis ürituse omajagu lihtsamaks Krista ise, kes professionaalse esinejana teadis täpselt, kuidas liikuda ja milliseid poose tasub ja milliseid ei tasu võtta.   See pildistamine oli esimene, mis mulle meelde tuli, kui mul paluti kirjutada minu “ühe pildi lugu”, sest see oli see, mis andis mulle isiklikult inspiratsiooni jõudmaks sellesse olukorda, kus ma praegu olen, ehk pildistamas parimaid ja andekamaid kohalikke tuletantsijaid, akrobaate ja muid artiste. Selle kõrvalt olen ka ise leekidega lähedasemaks saanud ja nüüdseks olen edukalt ja ohutult pildistanud ka ilma eelneva kogemuseta modelle ning jäädvustanud ka ekstreemsemaid efekte, nagu näiteks palja naha peale leekide tekitamine. 
Siiski igaks juhuks soovitan seda omapead mitte järele proovida ja näiteks nõu küsida, kui huvi on.