Ühe pildi lugu 81

Piltide ja loo autor Meeli Laidvee.

Kui kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada algusest nagu Agu Sihvka sedagi tegi. 
Umbes neli aastat tagasi hakkasin pildistamisega tegelema tõsisemalt ja paljud pildid olid tumedad. Järjest enam sain aga tagasisidet, liiga sünged ja nii hakkasin enda pildikeelt teiste järgi vormima helgemaks-heledamaks. Kuni selle hetkeni, kui sain aru, et mulle ikkagi meeldib sügavam ja dramaatilisem pilt, meeldib see siis teistele või mitte… ja nii ma otsustasin üle pika aja oma lemmik laadi juurde tagasi tulla. Huvitaval kombel sai see seeria hoopis väga hea tagaside.
 Portreed on mind väga võlunud. Eriti kui mul õnnestub saada nii hea kontakt pildistavaga, et hing on pildil. Pildil peab olema hing. Pildil peab olema lugu. Ja see lugu… see lugu võiks tekkida pilti vaadates igal omas peas. Siis olen mina saavutanud selle, milleks neid pilte teen. Mulle meeldivad samuti seeriad. Minu arus ma polegi enne pildistanud nii teadlikult seeriat, kui seekord.
Pildil olev neiu on minu tütar ja temaga olen koos kasvanud fotograafiks ja tema minu modelliks. Meie koostöö on haruldaselt hea ja loodus on olnud helde temaga. 
Selline lugu pimedasse aega.
Tänud!