Ühe pildi lugu 70

Pildi ja loo autor Raigo Tõnisalu

Kui täpsem olla, siis on siin tegu kahe pildi looga ja loodan , et tulevikus ka kahe näituse piltide looga.
See lugu algas juba umbes 10 aasta tagasi, kui mina olin äsja endale esimese peegelkaamera soetanud ja tegin fotograafia alal pärast pikka pausi jälle esimesi samme.
Kümne aasta taguse pildi ja ka näitusejagu pilte tegi minu isa, kes niikaua kui mina mäletan, on ikka hobi korras fotograafiaga tegelenud ja Endel Veliste ajal ka aastaid teisipäeva õhtuti (ma mäletan seda nädalapäeva) fotoklubis käinud. Ta käis mitme aasta jooksul Viljandi vana kalmistu risti-põiki läbi ja leides sealt huvitavaid, puude sisse kasvanud vanu raudaedu ja riste, jäädvustas need ja aja jooksul kogunes selliseid pilte terve näituse jagu. Näitus pealkirjaga „Elujõud kaduvikus“ oli Viljandi maavalitsuse hoones 2010. aastal.
Avastasin need pildid enda jaoks uuesti mõned aastad tagasi ja tänaseks olen peaaegu kõik isa poolt jäädvustatud huvitavad kohad kalmistult ka üles leidnud.
Väga huvitav on erinevatel kellaaegadel ja erineva valgusega kõndida, otsida ja leida isa poolt leitud motiive. Igal korral olen leidnud midagi uut, see kalmistu on tõeliselt suur!
Plaan on äsja lahkunud isa mälestuseks kokku panna nn. kordusnäitus, kus saaksid kõrvuti olema kahe põlvkonna nägemus elujõust ja kaduvikust.

Fotod: Ants ja Raigo Tõnisalu