Ühe pildi lugu 5

Pildi ja loo autor Tinc

Selle pildi lugu on päris vahva. Minu tuttav soovis endast täpselt selliseid aktipilte. Valisime idee teostamiseks Haapsalu kandis asuva raba ja startisimegi siis ühel vara-varahommikul selle suunas. Kohale jõudes tõdesime, et me kumbki polnud varem selles rabas käinud ega teadnud kui kaugele me päris rappa jõudmiseks kõndima peame. Kuna olime oma sessiooni ajastanud täpselt päikesetõusuks, siis kappasime fotovarustus ja sooja tegemiseks mõeldud tarbed kaasas rappa. Kõigepealt läbi metsa, siis üle laia lagendiku, siis üle jõe, üle kändude, läbi tihniku ja… lehmadeni. Lehmad rabas? Lehmad??!?! Krt, olime valel teeotsal, liiga kaugel rabast (ja ka autost) ja päike juba tõuseb. Otsustasime selle õige teeotsa siiski üles otsida, kuigi saime aru, et pildistamisest sel korral ei tule midagi välja. Teeotsa me leidsime, laudtee me leidsime, aga sobivaid pildistamiskohti (järgmist sessiooni silmad pidades) seal rabas küll polnud!! Tagasiteel panin modelli siiski poseerima ja tegin päeva lõpetuseks siiski mõned võtted, mida saab vaadata SIIT.

Järgmise sessiooni plaanisime juba sellisesse rabasse, kus me mõlemad käinud olime – Viru rabasse. Õigemini, modell käis selle raja kohe spetsiaalselt paar päeva enne sessiooni läbi ja kirjutas üles ka kõik vahemaad ning lokatsioonini jõudmiseks kulunud ajad. Seega sel korral läksime kindla peale välja ja saime täpselt seda, mida nii mina kui modell olime soovinud ja ette kujutanud – amatsoonina laukast väljuv naine imelises päikesetõusu udus.

Tehniline pool:

Canon EOS 60D

Canon EF-S 18-200 mm objektiiv

F5,6, 1/160 s, ISO 250

Järeltöötlus on tehtud Photoshopis ja moodustab selle pildi osatähtsusest umbes 1/3. Ilupilte tehes ei saa jätta töötlust tegemata, kuna inimesed tahaksid näha endast vaid parimat ja seda nii kumeruste kui ka naha sileduse osas! Samuti on sellel pildil võimendatud päikesetõusu imelisi värve ja esile toodud udu.

Katsetamisjulgust ja häid ideid teile kõigile!