Ühe pildi lugu 361

Pildi ja loo autor Jaak Nilson.

See allpoololev pilt tüdrukust Havanna kodumajutuse uksel on tehtud 2017 aasta novembris. Olen sellest oma Facebooki seinal ka kirjutanud.

Olin paar ööd sealses kodumajutuses ja pühapäeva hommikul astusin tänavale ja üks laps patseeris seal majutuses ringi. Kui ta ilmus uksele, siis tabas mind see kui sähvatus ja pidin foto tegema, sest lapse ilu, riietus ja ümbrus lihtsalt pakkusid niivõrd tugeva emotsiooni.
Kuna ma hispaania keelt ei valda, siis selgitasin nö käte ja jalgade abil, et soovin teda pildistada ja sättisin ta uksele. Ta oli nii ilus oma pühapäevariietes. Kui näitasin pilti peremehele, siis ta ohkas, jah naised, nad oskavad juba maast madalast võluda.

Kui olin 2019 aastal taas Kuubal, siis otsisin mälu järgi selle koha üles ja viisin paar tahvlit šokolaadi, värvilisi pliiatseid, ja paberil prinditud fotod ning pildiraami ja palusin see lapsele edasi anda. Olen selle lapse peale mõelnud, et mis ja kuidas võiks ta elu edeneda?

2023 detsembris olin taas Kuubal ja otsustasin tüdruku üles otsida ja teha uuesti pilt samas kohas, samal uksel… Loe edasi Jaak Nilsoni blogist

Kuuba tüdruk poseerimas aukseavas. Havana.