Ühe pildi lugu 311

Pildi ja loo autor Rita Helisma.

Tere Kevad!  Nii hüüavad mu hing ja süda, kui käes on 20.märts (kalendaarne algus) – see on minu sünnipärane tunne, nii kaua kui end mäletan. Homsest, 28.03.2023, algab minu kuuekümne esimene elukevad. Plikaeas uitasin põldudel, ronisin puude otsas, sorkisin mullahunnikuis – uurisin kõike, nii elavat kui elutut, kuni silmapiir ulatus. Joonistasin mälupilte. Unistasin näha merd ja käega taevast puudutada. Esimese fotoaparaadi ostsin endale alles 2006.aastal.

Paigal olla ma ei malda, isegi praeguses eas. Tööst vabadel päevadel genereerin endale sihte – võtan vabalt, sisetundest lähtuvalt. Nii veeresin ma jalgrattal 23.märtsil 2023 uudistama, mida põnevat ühes Haapsalu tipus kohata võib. Selle päeva tunne oli õige – minna just sinna – Krimmi holmile, mis on Haapsalu linna territooriumile jääv Haapsalu lahes asuv poolsaar.

Haapsalu Alaska. Jube külm tuulekoridor Krimmi holmil. Olen praegu siin. Neljapäev…” nii kirjutasin ma FB-i oma näoraamatusse sõpradele tervituseks ja lisasin mõne pildi. Lahelt kuhjunud rüsijää oli mulle suureks kingituseks end kohale seadnud. Olin rõõmus ja õnnelik korraga.

Minu lemmiktsitaat :  Me kõik oleme ajarändurid. Rändame läbi aja minevikust tulevikku, endi jaoks kogu aeg olevikus olles.