Ühe pildi lugu 292

Pildi ja loo autor Silja Grünberg.

Olen Silja Grünberg (28 a.) hobifotograaf Võrumaalt, Osulast .

Minu fotograafia huvi algas juba 2010a. Kuigi vahel teen klõpse ka lindudes ja loomadest, siis alati pöördun tagasi makro maailma.

Hiljuti tekkis huvi  lumehelbeid pildistada. Idee tuli siis kui nägin vene fotograafi Alexey Kljatovi tõid. Küsisin, kuidas neid pildistada ja mida vaja.  Eestis on lumehelvestega tegelenud ka Janek Lass. Tema käest sain ka soovitusi.

Mul on peegelkaamera Pentax -kr. Esmalt soetasin ma endele objektiivi Indusdar 61LZ, pöörasin selle kaamera ette tagurpidi. Ilusaid pilte ta teeb, aga mulle ei meeldinud, et nii kaugelt, liiga palju cropimist, kui kaamera pole paigal, siis jääb ikkagi veidi udune. Tänaseks, taas katse eksituse meetodil, sain proovitud Nikon Coolpix B500 + Raynox dcr 250-ga ja tulemus oli isegi parem ja ligemalt. Ilmselt jään selle kaamera juurde.

Fototöötluse nippe andis Mikromaailma tuntud Janek Lass, tundub, et need nipid toimivad. Mida väiksem on objekt seda suurem tõenäosus, et pildile jäävad ka tolmu ja prahi osad, mis inimsilmale suhteliselt nähtamatu ja need ei ole pildil ilusad.

Lumehelbed püüan tavalisele pildiraami klaasile, kõik seadmed peavad olema juba külmas õues valmis, mina ei tee lumehelvest pilte pealtpoolt vaid altpoolt klaasi vastu valgust, sest siis jäävad piirjooned paremini näha. Klaas peab olema veidi kaldu, et valgus paremini  kumaks ja pildistada on ka parem, saab toetuda.

Siin on siis mõned mu tööd. 2 esimest pilti on Industariga tehtud, teised Nikon Coolpixiga.