Ühe pildi lugu 29

Loo ja pildi autor Eivo Kuulmets

Suvehetk, kui leidsin oma puuriidast halgude vahelt linnupesa, sai alguseks pikale saagale. See maapinnale suht lähedal asuv, mitme pisikese munaga villapusa oli pere kassidele kergeks saagiks.

Mind, kui enamasti inimesi pildistavat fotograafi, jättis see linnurahvas alguses üpris ükskõikseks. Päevad aga läksid ja tasapisi kassikaitse moodustisi pesa ette rajades suurenes ka minu huvi lindude käekäigu vastu. Nii sai iga päev uued üürnikud vargsi üle vaadatud ja rõõm oli suur kui ühel päeval olid pesas juba koorunud linnupojad.

Vot nüüd läks asi huvitavaks! Hämmastav oli linnupoegade elutarkus olla vaikselt siis kui ema eemal ja nokad pärani ajada ema lähenedes.

Nii kasside eest pesa kaitstes, vahel tundide viisi linnuema tiirutamist jälgides, tuli mõte, üks väike hetk sellest suveprojektist ka pildile püüda. Haarasin statiivi, teleobjektiivi, kaugjuhtimispäästiku ja jäin eemal ootele. Alguses oli linnuema veidike umbusklik fotoaparaadi suhtes kuid ajapikku ei pööranud ta enam sellele kolmjalale tähelepanu. Nii sündiski sellest suveloost üks pildike.

Kuna loodusteadmised on kasinad tuli linnu määratlemiseks appi võtta targad raamatud. Tundub, et tegemist oli punarinnu perega.