Ühe pildi lugu 244

Pildi ja loo autor Heiko Kruusi.

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et detsembrist alates töötan Tallinna loomaaias. See annab võimaluse varasemast oluliselt sagedamini ka loomaaia territooriumil kaameraga ringi liikuda. Kui ma koos kaameraga Väikesesse Troopikamajja läksin, siis jäi mulle esmalt silma just see loom. Õieti tema vuntsid.

Kuningtamariin on igati vahva vunts. Räägitakse, et see küünisahvide hulka kuuluv loomake sai ladinakeelse nime (Saguinas imperator) pooleldi naljana just selle järgi, et tema vuntsid meenutasid Eestiski käinud Saksa keisri Wilhelm II omi. Omaaegsed vembukad topisemeistrid armastasid neid isegi Wilhelmi eeskujul üles keerata, kuigi loomulikult on need ripakil nagu näha ka juuresoleval pildil.

Siseruumides vangistuses elavate loomade pildistamine on omaette teema: valgust on vähe, enamasti segavad kas võred või peegelduvad klaasid ning loomad on väledad (välja arvatud mõned stoilises rahus paigal püsivad roomajad). Just erinevatest valgusallikatest pärinev erineva värvustemperatuuriga valgus andis põhjuse pilt lõpuks mustvalgena vormistada.

Pilt on tehtud 21.12.2021. Canon EOS R5, EF 100-400 @ 200mm. 1/250 s, f/5, ISO 6400