Ühe pildi lugu 224

Pildi ja loo autor Sven Zacek.

Pildiloo tarbeks fotot valides olin dilemma ees: kas näidata midagi sellist, mille pildistamisega mind väga ei seostata, ehk midagi põnevat mõnest viimasest tellimustööst; või näidata midagi, millega mind just seostatakse, ehk midagi oma lemmikutest händkakkudest.

Kuna meie ühiskond seisab praegu silmitsi koroonaviiruse nö kolmanda lainega ja esimene laine oli just see, mis pani kõik tellimustööd ootele, kuid andis vaba voli veeta metsas segamatult aega, siis läksin ikka händkakkude teed. Eriti kuna möödunud aasta oma erakordselt kehva talvega, et mitte öelda olematu talvega, kinkis nii kakkudele kui ka mulle ainulaadse võimaluse. Kakud said terve talve kosuda ja kevadel oli igal pool rekordiline poegade arv. Mina otsisin nende elupaigad üles ja valisin pildistamise mõttes parimad välja. Sest juba alates 2006. aastast olen ma unistanud kakufotodest hämaras metsakeskkonnas. Toona ei andnud unistuse täitumiseks võimalust fototehnika kesine suutlikkus, hiljem, fototehnika arenedes, olid metsakakud just need, kes tegid ühemunalisi kurnasid, mis tähendas madalat aktiivsust ja olematut pildistamise resultatiivsust ning minu pühendumist langikakkudele, kellest sai toredaid portreesid, aga mitte meeleolukaid keskkonnafotosid. Aga nüüd! Järsku oli ühes metsakaku peres 3 poega ja teises lausa 4. Muidugi valisin mina neljapojalise perekonna ja kuna lastel kooli polnud, või noh oli, aga minu omad olid nii tublid, et suutsid kõik tükid poole päevaga ära teha, siis võtsin tütre kaasa ja panin tema kolmepojalise pesakonna valvesse. Õnn oli, et tütar kaasas oli, sest tänu temale selgus, et kolmepojaline pere on tunduvalt aktiivsem ja toidab poegi sisuliselt kümneminutiliste vahedega. Niisiis, edaspidi veetsime oma õhtud kolmepojalise hännakaperega, kuniks kõik pojad pesast lahkusid.

Valitud foto on just see, millest ma unistasin. Isaslind on emasele toidu üle andnud ja emane toimetab saagi pessa poegadele. Metsas on juba hämar, kuid selgest taevast immitsev valgus kumab läbi kaku tiivasulgede. Taamal on samuti paar valguslaiku, mis annavad aimu tihedama metsa muutumisest hõredamaks rabametsaks. 14 aastat andis oodata unistuse täitumist.

Nikon D850 + Nikkor 400mm F2,8 VR FL + Nikkor TC-14EIII @ F4, 1/1600, ISO 12800.

Veel händkakufotosid minu kodulehel: https://www.zacekfoto.ee