Ühe pildi lugu 216

Pilt ja lugu Tarvo Alev.

Eelmisel nädalal oli mul väga meeldiv fotosessioon, kus oli eesmärgiks teha kauneid pilte Sandri ja Bianca lapseootusest. Kui sessioonile sõitma hakkasime, oli ilm veel igati ilus, kuid siis tulid juba ka esimesed vihmapiisad. Kohale jõudes sadas juba päris tihedalt, aga õnneks tekkisid ka rahulikumad hetked, mille jooksul saime teha esimesed pildid kaunis looduses. Saate neid vaadata fotostuudio lehelt Tarvo Alev Fotostuudio.

Kuna järgmiseks muutus sadu taas tugevaks, siis olime sunnitud autodesse varjuma. Noorpaar saabus sessioonile aga äärmiselt efektse vana Moskvitšiga, millega soovisid samuti mõned pildid teha. Samal ajal olid mere kohale kogunenud tumedad ja võimsad äikesepilved, sadu andis järele ning maa poolt hakkas pilvede vahelt paistma ere päike, mis suurendas seda kontrastsust veelgi.

Sättisime auto paigale ja paigutasin ka noored kenasti auto taustale. Esimeste piltide tegemise jooksul nägin, et ühe klõpsu ajal lõi vist taevast ka välgunool. Kuigi kaameras oli pildi tegemise säriajaks vaid 1/8000 sek (0,000125sek), siis oli see mul üks õnnelik nupuvajutus, kus taustale jäigigi kenasti nähtavale ka taevaste jõudude saadetud lisaboonus.

See on selline asjade kokkulangemine, mille tõenäosus on peaaegu olematu. Just seetõttu otsustasin ka seda lugu Teiega jagada.