Ühe pildi lugu 20

Viljandi Fotorng püüab reanimeerida talveunne vajunud artiklite sarja “Ühe pildi lugu”.
Pildi ja loo autor Rait Killar.

Reis Islandile

Olin juba pikka aega mõelnud Islandist kui ühest oma tulevasest reisisihtkohast. Aja möödudes kasvas hinges rahutus ning ühtlasi huvi selle kummalise maa vastu, kus koos on korraga nii jää kui tuli. Miks kõik seal käinud ülistavad teda?

Möödunud aastal võtsin vastu otsuse see reis lõpuks ära teha. Valisin hoolega loodusreise tegevaid firmasid, kes pakuks võimalikult pika matka saareriigile. Nii leidsin reisifirma Sandberg Reisid.

Juba reisikirjeldus ise võttis mind muhelema. Ees seisis saare populaarseima ja kauneima matkaraja läbimine – Laugaveguri matkarada Landmannalaugarist Thorsmörki. See oli lausa neli päeva jalgsi matkamist- no mis saab veel parem olla! Panin end rändajate nimistusse kirja, (seda lausa detsembris 2016) ja näe imet, jaanuaris oli augustis toimuv reis juba välja müüdud. Peale kõikide vaheetappide läbimist asusime 2. augustil Tallinnast Helsinki poole teele, et sealt jõuda imelisele Islandile. Kogu reis õhus võttis aega veidi üle kolme ja poole tunni. Väljudes Islandil lennukist, tuli tunnistada, et ka siin sel aastal suve küll ei tule. Keskmine õhutemperatuur jäi terve reisi vältel 14 soojapügala lähedusse.

Reykjavikis esimene öö telgis ära magatud, sain aru, et see alles on puhkus. Peale järgmise päeva pikka sõitu Landmannlaugarisse, tõdesin, kui palju ilusaid kohti oli mul seni nägemata ja kui palju ootas veel avastamist. Esimene matkapäev ei tõotanud tulla mitte just väga kerge, kuid õhtul võisin olla rahul, et mina olin selle läbi kõndinud, peaaegu kõige rõõmsamas tujus, mis üldse olla saab. Tagantjärele mõeldes olid esimese matkapäeva vaated vist kõige lummavamad.

Island ongi ainulaadne ja imeline. Siin on võimsad jõed ja kosed, vulkaanid, maalõhed; kuuma- veeallikad, väävli- ja mudaaugud. Loomulikult geisrid ja laguunid, liustikud ning laavaväljad