Ühe pildi lugu 199

Pildi ja loo autor Evelin Pindmaa.

Oli üks külm talveõhtu, mil käisin Viljandi järve ümbruses jalutamas. Möödusin ka Viiratsi ringtee juures olevatest tunnelitest, mida nähes hakkas peas mõte jooksma, et siin võiks midagi pildistada. Läksin ühe mõttealgega koju, kirjutasin sõbrannale, et mul on idee! Tahan endast üht vinget pilti, aga oleks assistenti appi vaja. Täpsemalt detaile mainimata oli ta kohe nõus, et teeme ära!

Terasvillaga olen varemgi katsetanud ja see on ühtlasi üks põnevamaid vahendeid, mida seni olen piltidel kasutanud. Linnapildis muidugi on raske sobivat kohta leida, kus sädemete loopimine kellegi silma ei riivaks. Kuid keset talve ja betooni – see ei tohiks küll kellelegi jalgu jääda.

Panin vajalikud asjad valmis, ehk pakk teraasvilla, vispel, jupike nööri ja välgumihkel. Kui jõudsime tunnelisse, siis soojenduseks sai lihtsalt ilusaid pilte klõpsitud. Lõpuks rääkisin, et mis teema selle terasvillaga on. Muidugi tekitas see natuke elevust, kuid seletasin ära, milline nägemus mul on ja kuidas selle villaga tuleb ümber käia. Hakkasime siis pihta – kaamera staatiivile säritama ning assistent selja taha sädemeid keerutama!