Ühe pildi lugu 189

Pilt ja lugu Kristi Vilmunen.

Korraldasin lemmikloomadele suunatud jõulupildistamise ja minu juurde saabus ülikuulelik Blondi. Tegime Blondiga päkapikupilte, nii et Blondil oli ilusti päkamüts peas. Aga siis järsku müts vajus kuidagi ära ja kukkus koeral peast ära ning jäi koera koonu külge nööripidi rippuma. Kuna Blondi oli superkuulekas ja omanik oli käskinud tal oodata… siis koer lihtsalt ootas – müts nina otsas rippumas. Omanik tahtis juba tormata, et mütsi tagasi pähe panna, kuid minu meelest on ka hetkepildid väga head ja kindlasti toovad omanikule ka hiljem muige näole. 

Hiljem tegin pildist ka teise versiooni ja sealt eemaldasin koonu peal oleva kummipaela. Niimoodi on pilti vaadates mulje nagu koeral ripuks päkamütsi suus. 

Antud foto on pildistatud ühe välguga väga minimaalselt ehitatud stuudios. Pildi loomisel on alati suureks abiks looma omanik ja omaniku usaldus fotograafi vastu. Loomapildistamisel minu ülesanneteks on võita lemmiklooma usaldus, tagada lemmiklooma turvalisus ja “kamandada” omanikku 😀

Tavaliselt käivad mu juures täiesti tavalised, mitte nii kõrgelt koolitatud loomad. Looma pildistamine ei eelda seda, et loom peaks koolitatud olema. Elementaarsed oskused muudavad muidugi sessiooni lihtsamaks kuid samas väga kõrgelt treenitud loomadel on samuti omad keerukused. Loomafotograafias mind paelubki see, et iga loom on persoon ja nende meeleolu tuleb osata lugeda ning vastavalt sellele areneb ka fotosessioon. 

www.kvphoto.fi