Ühe pildi lugu 170

Pildi ja loo autor Ivar Sestakov.

Panen siis kirja ühe pildi loo. Pean tunnistama, et pildi/piltide valimine selleks osutus keerulisemaks kui algselt arvasin. Tegelikult ei ole see isegi pildi lugu vaid minu lugu. Antud pildid on tehtud 3 aastat tagasi kui olin alles alustav fotograaf. Harilikult vaadatakse enda vanemaid töid kriitilise pilguga, sest aastatega tuleb kogemusi juurde. Ma olen aga isegi täna selle sessiooniga rahul. Ilmselt muudaksin veidi kadreeringut, aga muud midagi. Tollel ajal pildistasin ma Canoniga ja sain tuttavalt laenuks 85mm f1,2 L-seeria objektiivi, mida ma kohe hirmsasti katsetada tahtsin. Nüüd ja kohe, nagu ikka nende uute tehnikavidinatega! Niisiis võtsin ühendust juba tuttava modelli Mirjam-Johannaga ja läksime stuudiosse valgust ning objektiivi katsetama. Mirjam on alati kindlapeale minek, sest ta on lihtsalt suurepärane modell.

Ma naudin inimeste pildistamist. Seepärast olen end positsioneerinud fotomaastikul pigem portreefotograafina. Ma tunnen, et mul on veel väga pikk tee minna ja olen pigem arengu algusetapis, kuid see tee on olnud siiani väga põnev! Ma olen tegelikult enne igat sessiooni kergelt õhinas ja ootusärevuses, et mis seekord välja kukub. Mõnikord on aga visioon päris kindel ja lähengi seda ühte ja ainsat pilti püüdma.  

Mul on siiras rõõm, et fotograafia on minuni jõudnud ja vastupidi. Julgustan ka teisi inimesi usaldama ennast tegelema just nende asjadega, millest saab rõõmu tunda! Õiged uksed avanevad õigeid samme tehes, ükskõik, mis valdkonnas.

Uute pildistamisteni!