Ühe pildi lugu 15

Pildi ja loo autor Vaido Vaher

 

Saime siis vihmasel sügispäeval kokku punkris, aga kuna meil oli ka plaan väljas pildistada mida ei lubanud Vana Jumal, siis nördimus oli kõigis osalistes sees.

Natuke mõeldud ja veendutud, et kui juba kohale tulime, siis pilti ka teema, seati paika tool ja väike make up võis alata.

Edasi sai määratletud ära pildid, mida võiks järgi klõpsida, sest mis see tänapäeva fotograafia muud on kui jäljendamine. Neti avarustest leitud pilt ülevaadatuna, võis alata poseerimine. Oh jah, ei ole kerge see modelli amet. „keera nüüd nii, ole paigal! Ära liiguta! „ Vahel on fotograafina tunne, et võimutseda on väga hea.

Hea, et mul oli abiks väga hea silmaga assistent, kelle juhtivate suuniste saatel sündis pilt, mida selle loo juures näete.

Protsess oli oma pärane ka selle tõttu, et see pilt, mis meil netist oli leitud, ei ole üldse sarnane sellega mis oli meie tulemus, kuna me leidsime palju parema poosi, mis sai määravaks.

Pean ausalt tunnistama, et enne seda kõige paremat pilti, sai modell keeratud peaaegu sõlme ja sooritatud pea 20 päästiku vajutust.

Seega võib loo kokku võtta mõttega – kui fotograafia on su hobi, varu pildistamiseks alati aega, sest parim tulemus ei pruugi tulla esimeste klõpsude seas.