Ühe pildi lugu 134

Pildi ja loo autor Indrek Rauba.

Eks paljudel on silma jäänud rabavad pildid äikesest ja nii ka minule. Kes on proovinud teavad ka, et see on puhtalt õnne küsimus.
Lugu on lihtne, puhkus, Korfu saar ja vahemere sügis (ilm võib muutuda tundidega ühest äärmusest teise).
Õhtul magama suundudes oli meeldiv temperatuur ja rahulik ilm, mitte miski ei vihjanud sellele mis varsti tulemas on. Öösel peale ühte, plõks silmad lahti, kõik sähvib ümber. Õuest avanes vaade pilvemassile mis liikus üle lahe Albaania poole ja terve taevas sähvis. Hetke vaadelnud mõtlesin, et salvestaks seda, küll need pilvesisesed välgud ei ole teab mis imeline asi pildile püüdmiseks aga uni oli nii kui nii rikutud. Tehnika püsti ja klõpsima. Seadeid sai krutitud kuni tundus, et all olev küla pilti sisse ei kõrveta enam. 
Mõned igavad pildid hiljem hakkas juhtuma. Minu jaoks teadmata põhjusel hakkas välk pilvedest läbi lööma ja see heli mis sellega kaasnes oli võimas. Siis käis esimest korda peast läbi mõte, mul on lootust saada pilt, juhul kui nüüd tehnilise poolega hakkama saaks. Nii ma seal öös istusin, nautisin vaadet koos päästikuga ja pilte tuli, mõned nooled kaugemal mõned vasakul mõned paremal.
Siis see tuli, “Zeusi tervitus Poseidonile”.

Pilt salvestus 3. oktoober 2019.a kell 2.30, ISO100 f/4 13 sek.

“Zeusi tervitus Poseidonile” – Indrek Rauba