“Lilleaed”

10. septembrist – 8. oktoober 2017.a. Uku Keskus

9. oktoober – 27. detsember 2017.a. maavalitsuse hoone II korrus

29. märts – 26. aprill 2018.a. Suure – Jaani kultuurimaja

21. august –  31. oktoober 2018.a. Paistu rahvamajas

24. mai – 31. 0ktoober 2019.a. “Viljandimaa Hoolekandekeskuses

Antud väljapanek sai alguse ühest koolituse pakkumisest, mis potsatas kevade haku udusel päeval postkasti. Lugenud läbi lingil toodud materjalid hakkas peas vasardama kiuslik küsimus: kas tõesti pole võimalik lilli korralikult pildile saada raiskamata 140€ (sada nelikümmend eurot)? Kas ilusaid pilte polegi võimalik teha tuginedes oma peegelkaamera käsitsemis oskusele, nägemisele, ilumeelele ja kogemusele, mis on saadud internetiavarustes ringleva materjali vaatamisest (lihtsalt vaatamisest)?

Kuna aastatega on kasvanud arusaam, et iga inimene näeb pilti erinevalt, ikka vastavalt oma kogemuste pagasile, siis otsustasime, et kutsume piltidest valikut tegema ja neile hinnangut andma kellegi, kes ei tegele igapäevaselt fotograafiaga, aga on saanud vastava hariduse. Mida me lootsime sellega saavutada on see, et lille pilti vaadates ei häiriks vaatajat juurdlemine ava suuruse, säri pikkuse, mürasuse ja muude fotograafia alaste nüansside üle, vaid ta suudaks keskenduda puhtalt lillede ilule. Nõus valikut tegema oli ühe maakonna kooli botaanika õpetaja.

Lilleaias jalutuskäigu võtsid ette Kaja Tammesalu, Õie Pak, Siim Luhtoja, Georg Tamul, Raul Kukk, Madis-Siim Kull ja Meelis Heli.

Näituse valmimisele panid õla alla: Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, Suure-Jaani vald, ostakatel.ee, Uku Keskus

“Lilleaed” Suure-Jaani kultuurimajas 29. märts – 26. aprill

“Lilleaed” Paistu rahvamajas 21. august – 31. oktoober 208.a.

“Lilleaed” Viljandimaa Hoolekandekeskuses 24. mai – 31. 0ktoober 2019.a.