Fotosein vol. 82

13. aprill – 12. mai

Külli Järvis „Lõunatuul“

Esimest korda sattusin Lõuna-Saksamaale, Baden-Württembergi liidumaale 30 aastat tagasi, kui alustasin oma iseseisvat elu lapsehoidjana, tookord olin 10 kuud järjest ühes väikeses külas, mille läheduses asusid viinamarjaistandused.

Kümme aastat tagasi alustasin taas oma rännakut ja tööd Lõuna-Saksamaal. Nüüd on minu töösuhted lühemad, umbes 3 kuud aastas, aga elan endiselt kohalikes peredes, nii saan kohalikust kultuurist rohkem osa, kui lihtsalt turistina ringi liigeldes. Minu töö- ja elukohad asuvad Baieri liidumaal, mis asub Austria piiri lähedal. Vahel satun elama kohe nii piiri äärde, et saab päeva jooksul tihti Austrias käidud. 

Ükskord ütlesin naljatlevalt sõpradele, et lendan talveks lõuna poole. Siin on vahel võimalik kogeda ühe päeva jooksul mitut aastaaega korraga. Väike mäkke tõus, umbes 1000 m kõrgusel, pakub juba imelist lumist talveilma, laskumine mägikülla toob kaasa rohelise kevadilma ja siis saabub ootamatult mägedest soe suvine föönituul.

Oma näitusele valisin fotod, mis kirjeldavad siinset elu kesk mägesid, kärestikulisi mägiojasid ja kiirelt voolavaid jõgesid. Kuna minu teekond vahel mind ka Austriasse viis, siis on näitusel ka mõned fotod Austria Tirooli maakonnast.

Head näituse nautimist kõigile.

Fotoseina toetab Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.