Fotosein vol. 41

12. jaanuar – 09. veebruar

Rait Killari näitus “VILJANDI ROKIB”

Aastatel 2016-2018 tegutses Viljandi Lennukitehase populaarne Viljandi rokiklubi. Klubi asutas ja vedas muusikahuviline Mart Saar. Tegutsemisaja jooksul käis siin esinemas ligemale 70 bändi. Kontserdid olid oodatud ja kuulajatest puudust ei olnud. Legendaarsed Kosmikud tõid kokku üle 120 külastaja. Veel olid menukad Nebula Flowers, Fuqtual, Elephants From Neptune, Kolumbus Kris, Pööloy Gäänz jt.

Mõne aasta eest lõid Mart Saar ja Viljandi fotoring käed, et kajastada rokiklubi kontserte läbi fotosilma. 2017. aastal läksid mitmed fotoringi liikmed klubi tegemistega tutvuma. Põhiliseks kontsertide pildistajaks jäi kolme aasta vältel Rait Killar.

See oli põnev väljakutse pildistajale. Selline tulede virr-varr laval annab hästi kätte tänase fototehnika võimekuse, aga kõik see pildile saada oli paras katsumus. Lisaks fotodele on salvestatud ka videomaterjale, mis bändid on suure tänuga vastu võtnud. Loodan, et piltidel kajastub väikegi osa kontsertide meeleolust ja ka sellest, millest pildistaja ise osa sai.

Valikuid materialist kogunenud fotodest aitas teha Indrek Varik.