Ühe pildi lugu 287

Pildi ja loo autor Andres Paomees II.

“Kohtinguõhtu”

Oli neljapäev 6. oktoober 2022, ilus sügisene päev. Nii nagu igal neljapäeval toon ma enda poja lasteaiast ja viin ta laulukoori.

Laulukoor kestab täpselt üks tund. Olen endaga kokku leppinud, et see on aeg nädalas, millal jalutan Tallinna vanalinnas ja avastan selles peituvaid uusi külgi ja inimesi. Kaamera on minuga sel puhul alati ka kaasas.

Olin jalutanud juba peaaegu tunnikese, tegemata ühtegi pilti. Tundsin, kuidas täna ei ole vist minu päev ja silm ei taha õigeid võimalusi tabada. Pojale järgi minnes olin jõudmas Sõpruse kinoni, kui märkasin huvitavat värvide mängu sammaste vahelt. Proovisin seda pildile tabada ja no ikka…ei õnnestu.

Leppisin olukorraga, et täna ei õnnestu see fotode tegemine.

Jalutasin kinost mööda, kui veel viimast korda pöörasin ümber ja mõtlesin, et teen sammastest vähemalt ühe pildi ikkagi ära, et koju ei peaks minema päris sedasi, et pole kordagi päästikut vajutanud.

Just sel momendil, kui otsuse olin teinud, piilus mantlis neiu koos lillekimbuga sammaste vahelt välja – vajutasin päästikule.

Neiu kadus sama kiirelt, kui oli tekkinud ja ka mina pöörasin ümber ja kiirustasin edasi, sest olin hiljaks jäämas. Kõndides teadsin kohe, et olen momendi tabanud ja mind valdas rahulolu.

Hiljem kodus olukorda analüüsides sain aru, et foto tabamise hetkel oli kell löömas täistundi ja kaadrile jäädvustatud neiu ootas vast enda kaaslast, kellel oli vaid mõned minutid jäänud, et seansile jõuda.

Kaks kiirustavat inimest sattusid sel päeval kokku ja ühel neist oli kaamera kaasas.

Foto on jäädvustatud Fujifilmi kaameraga ja nii nagu ka kõik minu teised fotod, ei oma järeltöötlust. Pildistamisel lähtun põhimõttest, et fotograafia peab olema lõbus ja mitte röövima sinu käest peale foto tegemist veel lisaks aega. Siis on aeg juba tulemusi nautida.