Ühe pildi lugu 247

Pildi ja loo autor Janek Mõisavald.

Lihtsus.

Paljudes Art ja Fine Art gruppides on käsitletud klaasi ning peegeldusi. Erinevad variatsioonid valgusest, varjudest, värvidest, detailidest. Kuidas aga teha foto, mis oma lihtsuses köidaks pilku ning paneks ka mõtlema, et kuidas on lähenetud tehnilisest küljest.

„Lihtsus on ülim keerukus” – selliselt on end kunagi väljendanud Leonardo Da Vinci. Püüelda lihtsuse poole on suur väljakutse. Sellise väljakutse esitas sel korral mulle seesama joogiklaas. Täiesti tavaline klaas, milliseid on maailmas kindlasti miljoneid. Kuidas aga teha lihtsast asjast selline foto, millel tundub kõik liigagi lihtne?

 Kontrast ja konflikt on see, mis aitas selle foto juures. Ühest küljest must ja valge oma sirgjooneliste üleminekutega, teisest küljest klaasi kumerused endast märku andmas.

Füüsika ning läätse effekt. Fotol olev klaas on ääreni vett täis ning selliselt toimis see läätsena. Taustavalgus pöörati klaasis ümber ning tuligi valgel taustal musta sisuga klaasi kujutis.

Ära unusta sümmeetriat. Selliselt vormid fotost terviku, mis on lihtne ning fotos pole midagi üleliigset. Nii lihtne see ongi. Või siiski?

Antud foto saavutas „The Budapest International Foto Awards 2021” fotokonkursil „Non-proffesional, Fine art – Abstract” kategoorias kolmanda koha.