Ühe pildi lugu 98

Piltide ja loo autor Reigo Reimets.

See südamega sulepilt pealkirjaga “Armastus: sümbol ja vili” on pildike minu suleseeriast, mis sai tehtud 2018 aastal toimunud fotojahi raames. Facebooki grupp “Eestimaa Kaunid Fotod” on teinud nii talvist, kui suvist fotojahti juba mitmed aastad ning see kogub järjest enam populaarsust. Selle pildiga õnnestus mul Talvine Fotojaht 2018 võita. Enne seda olid 8 eelvooru ning poolfinaalid. Suleteema tuli mõttesse 1. poolfinaali teema väljakuulutamisel (kokku oli 4 poolfinaali teemadega talv, sügis, kevad, suvi). Suled olin just paar nädalat enne võistlust varem saanud – käisin emal külas ning kui nägin nurgas kotitäit sulgi, siis mõtlesin, et ehk saaks kunagi neid pildistamisel kuidagi kasutada. Mängud sulgedega tulid kavva varem, kui oskasin arvata. 🙂

Kõik need pildid on tehtud makroobjektiiviga, kus kasutasin fookuskahveldamist – st. tegin erinevatest sule osadest pilte ning pärast panin Photoshopis üheks pildiks kokku. Iga pilt koosneb algselt kuskil 15-20-st pildist, et kõikide sulgede osad saaksid kenasti teravad ja samas taust jääks fookusest natuke välja – kui oleksin kasutanud väikest ava, siis oleks ka taust liiga terav jäänud – ka see variant sai järgi proovitud. Sule varsi hoidsid vee all kinni nö käpad, mis õige nurga alt pildistades vee peegelduse tõttu nähtavale ei jäänud. Kaussi panin just nii palju vett, et tekiks kerge veekuhi üle kausi ääre. Iga pildi taustaks kasutasin ühte varem tehtud enda pilti, mis oli siis arvutiekraanil.

Finaalteemaks oli “Armastus” ning siis tuli ka mõte, et jätkaks siis ka finaalis sulgedega. Kuskil poolteist aastat varem oli olnud mul rõõm teha fotosessiooni ühe armsa noore paariga ning selle pildi panin siis taustaks. Oli omamoodi tegu, et saada pilt sellisena, et vee peegelduses jääks kõht ilus ümmargune nagu jätkuks ning samas ei oleks vee alt näha sulgede hoidjaid. Samuti oli väike väljakutse (ja väljakutsed mulle meeldivad) sulgede südamekujuliseks seadmine, mis sai lõpuks lahendatud kontoritarvete nätsuga.

Armastuse sümbol