Ühe pildi lugu 44

Loo ja piltide autor Igor “Ixa” Nael

„Looduse pärli“ sünnilugu

 

On hilissügis ja esimesed öökülmadki ära olnud. Plaanisin minna kuskile metsatuka äärde makroobjektiiviga mutukaid püüdma. Kuna hommikupoolikul on õhk veel karge, siis peaksid ka need helikiirusel liikuvad objektid veel lõunani uimased ja aeglasema liikumisega olema, nii on neid ka lihtsam pildile püüda.

 

Jõudsin võpsiku äärde ja leidsingi esimesed ritsikad ja muud tegelased, kes kuivanud okstele ennast päikese kätte soojendama olid sättinud. Nüüd kiirelt kaamera ja statiiv välja ning võiski esimesi jäädvustusi teostada.

 

Pärast mõnd pilti püüdsin ka käe pealt klõpsutada, kuid see on kunst omaette. Rahuliku olemisega modellid tahtsid saada korralikku pühendumist ja kõik avad-särid-ISO-d tuli kruttida käigu pealt. Enamik klõpse nagu ikka makropildistamise juures läks aia taha.

 

Nüüd, kui maapinnalt fotod ära klõpsitud, otsustasin lähedal kasvavatelt kasepuudelt mingit elu leida. Puud olid alt kaetud samblikega ja neile paistsid lausa imelised veepiisad, jäänud öökülma mõjul tekkinud ja nüüd päikese mõjul sulanud härmatisest. Nägin siin kohe motiivi pildistamiseks. Valisin õige rakursi, et see piisk päikese säras helgiks ja tulistasingi foto nimega  “Looduse pärl “.

 

Nii see pilt sündiski, tuleb lihtsalt osata näha ja leida kunsti.

"Looduse pärl!"

 

Teostuse andmed : Canon EOS 6D Mark II    f/10   1/640 sek iso 800     Canon EF 100m f/2,8 L Macro + Kenko vaherõngas