Ühe pildi lugu 370

Pildi ja loo autor Feliks Sarv.

Olen külastanud varahommikuti Eestimaa erinevaid rabasid pikka aega ja üldjuhul olen seal kohal maikuus ca 3.30 ja juunis varem.  Päikesetõusud rabades on minu jaoks kordumatud etendused, millede lummus tekitab sõltuvuse kogeda nähtut  jälle ja jälle. Iga uue päeva sünnihetkes peitub määratu energia ja selle võimsus on kõige paremini tunnetatav vahetul enne seda, kui punane ketas ilmub silmapiirile.

Foto on jäädvustatud Loosalu rabas, veidi peale päikesetõusu. Hea foto/video on iga rabamatka boonuseks, ja hea kaadri saad siis, kui oled teinud eeltööd ja sattunud õigel ajal õigesse kohta. Looduse jäädvustamiseks kasutan kaameraid: Cannon EOS R, Pentax K5, telefoni iPhone 15 Pro ja Phantom 4+advanced drooni.
Pildi saamise lugu:
KOIDUPUNA 1, ehk ühe hetke erilised võlud peale päikesetõusu. Loosalu raba. 09.05.2024

Päike hakkas vaateväljas kumama vöödiliste pilvede vahelt ja kogu maastik omandas punastes toonides koloriidi. Sellised hetked paeluvad mind alati erilise energeetikaga , näilises rahus ja vaikuses toimub midagi pöörast ja impulsiivset, nii valguse kui värvi intensiivne ja järsk teravnemine tähistavad uue päeva sündi. Päike, udu, tuulevaikus ja väike pilveviirg sellisel kellaajal on unistuste rabahommik igaühe jaoks, täis külluslike emotsioone ja võimalusi teha häid pilte. Nautisin ja jäädvustasin kõike, mis tundus kadrivääriline, kui järsku algas pilveviirgude peitusemäng ja ühel hetkel nad lämmatasid päikesekiired. Päike oli selleks ajaks ka piisavalt kõrgel ja pakkus rohkem silmailu, kui looduse ilu jäädvustamist. Mõistagi olin ma oma meeltes tänulik Rabahaldjale selle tunniajase etenduse eest.