Ühe pildi lugu 358

Pildi ja loo autor Karlo Seppmann.

Selle pildiga oli selline lugu, et tuli tellimustöö nukra või kurva alatooniga piltidele. Kuna viimasel ajal olen ennast digitaalfotograafiast distantseerinud, siis haarasin kaasa keskformaat (6×6) filmikaamera Rolleicord V aastast 1954 ning mõned rullid mustvalget filmi. 

Filmi sai võetud kahte erinevat odavamat fomapan 100 filmi, mis annab natuke pehmema ja teralisema tulemuse ning teravamate ja kvaliteetsete fotode jaoks sai kaasa haaratud ilford fp4+. Lisaks haarasin kaasa mõned mustvalgele filmile mõeldud värvilised filtrid (värvilised filtrid mustvalge filmikaamera ees ei tee pilti mitte värviliseks vaid muudavad fotol oleva kontrastsemaks või selgemaks, näiteks on pilved taevas paremini eristatavad).

Selles olukorras otsustasin rohelise filtri kasuks (roheline filter kuvab rohelised värvid fotole heledamalt ning punased ja sinised värvid tumedamalt ja üldplaan fotodel on kuidagi kontrastsem). Olles teinud tiiru Viljandi vanal kalmistul, vurasin kohe koju ja hakkasin ilmutama. 

Ilmutan kõik oma filmid ise kodus ära ja seekord valisin ilmutamiseks adox rodinali. Rodinaliga 1/100 lahuses ilmutades sain mõnusa pehme ja teralise tulemuse, mis antud kontekstis ja olukorras töötas minu meelest suurepäraselt. Seekord sai siis sedasi, järgmine kord midagi muud.