Ühe pildi lugu 326

Pildi ja loo autor Theo Efros.

Selle pildi lugu sai alguse kui nägin veebis Kyle Langi pilte seeriast “Protected Lands”. Nende puhul on tegemist pimikus tehtud piltidega, millele on loodud kolmemõõtmelisuse efekt.

Kuna ka mina teen enamiku oma piltidest pimikus (kaasaarvatud käesolev pilt), hakkas mind huvitama kuidas sellist efekti pimikus luua saab. Uurisin neid pilte ja leidsin, et efekt on ilmselt saavutatud pildi eri osi erinevalt valgustades, sealjuures kasutades šabloone/katteid, et üleminekud jääksid selgepiirilised.

Mustast kartongist lõikasin välja šabloonid, mis käivad üksteise peale ning mille abil saab pildi eri osi erinevalt valgustada. Kõige tumedamad pildil olevad alad (tumedad varju ruutude vahel) on kõige rohkem valgust saanud ning ääred on musta šablooni abil valgeks jäetud. Sinna vahele jäävad eri tumedusega “varjualad” ning ka pildiruudud ise. Kes pole pimikutööga kokku puutunud võib ette kujutada šablooni abil värvimist või näiteks stencil tehnikas loodud grafitit. Lihtsalt pimikus kasutan värvi asemel valgust, et pildi eri osad eri tumedusega saada.

Foto ise on tehtud sügisel tänaval jalutades aia ääres (või pigem aiast läbi) kasvavast võsast. Ma pildistan 99% oma fotodest mustvalgele filmile ning seetõttu meeldivad mulle väga valguse ja varju loodud kontrastsed ja graafilised motiivid. Kuna suures plaanis on see pilt enam-vähem ühtlase tonaalsusega, siis sobis see pilt hästi antud efekti jaoks.

Sama tehnikaga sai loodud terve seeria pilte, neid saab näha SIIN.