Ühe pildi lugu 278

Pildi ja loo autor Kati Raudsepp.

Möödunud aasta septembris käisin Sardiinias ja meie peatuskohaks oli pisike Orosei nimeline linnake. Selles väikeses kohas ei ole liig palju turiste ning näeb ka ehedamat laadi kohalikku Itaalia elu-olu.

Linna keskmes, vanaaegse kiriku ees asuva pisikese väljaku servas oleva pagaripoe seina ääres tavatses õhtuti istuda üks tore kohalikest härradest koosnev seltskond. Iga kord, kui neid seal nägin, olid nad omavahelises elavas vestluses. Ja seda juttu näis neil õhtust-õhtusse ikka jätkuvat. Pildistamisest nad ennast segada ei lasknud.

Härradest tehtud fotodest meeldis mulle endale kõige rohkem käesolev pilt. Olin seltskonna just fookusesse võtnud ja valmistusin päästikule vajutama, kui järsku jalutas kaadrisse üks koos peremehega õhtusel ringkäigul olev koer. Vahemärkusena olgu öeldud, et koos peremehe ja rihmaga jalutamine näis kohalike koerte seas pigem erand kui reegel olevat, enamasti näisid nad omi asju ajavat kassi, kes kõndis omapead, eeskujuks võttes.

Olen sellest samast kaadrist teinud ka mustvalge ning ilma koerata, lõigatud versiooni. Soovi korral saab seda näha minu Facebooki fotolehel (Kati Raudsepp Fotoleht). Kuid käesolev variant meeldib endale just selle dünaamilisuse ja väikese “kiiksu” tõttu, mida see koer lisab.