Ühe pildi lugu 249

Pildi ja loo autor Katrin Piirmets.

Maril oli tegelikult sünnipäev ukse taga ja tema emale sai lubatud, et teen kingiks temast paar pilti. Nagu ka täiskasvanud modellidega tihtilugu on, nii läks ka Maril kaamerakrambist üle saamiseks oma paarkümmend minutit, aga pärast seda saime päris hulka häid kaadreid.

Antud kaader siis on tehtud loomuliku valgusega, õhtuhämaruses, veidi kuma andsid juurde jõulutuled. Mari ülesanne oli aknast välja vaadata ja minu püüda oli hetkest parim, sest lastega- nagu ka loomadega- on ju üldse nii, et ega sundides ei sünni midagi, meelitad ja suunad pigem salaja, kõik väljanõutud poosid jäävad kanged ja võltsid. Sellises kehvas valguses on oluline objektiivi võimekus, ise kasutasin Nikon D7200 peal Nikkor 17-55mm f2,8 objektiivi, väiksema avaga sellistes tingimustes ei oleks ilmselt välja mänginud. Hiljem andsin lightroomis silmale selgust ja valgust juurde.

Foto andmeteks jäi siis 1/50 sek f/2,8 55 mm, ISO 320

Ise olin rahul ja Mari koos emaga olid väga rahul.

Ennast pean jätkuvalt algajaks, pildistanud olen juba mõned aastad, läbinud erinevaid koolitusi aga ametlikult fotograafiks tituleerimiseks on puudu kindlasti veel praktikajuhendajast hea praktikaga ning tehnilistest vahenditest. Küll iga asi omal ajal.

Oma koju sisustan jõudumööda vaikselt stuudiot, on tekkinud veidi ka klientuuri. Tegemisi saab hetkel jälgida Fb lehel.