Ühe pildi lugu 228

Pilt ja lugu Veiko Pill.

Pildi saamise lugu pean alustama sellega, et tegelikult sattusin fotograafia võlude küüsi pool juhuslikult. Ostsin omale kaamera enne Austraalia reisi, mõttega teha vähe kvaliteetsemaid reisi fotosid ja saada päris looduses pildile ka känguru. Känguru sain pildile ja reisipildid tulid ka tip-top.
Tänavafotograafia juurde jõudmine oli juhus, mille eest peab ilmselt tänulik olema FB-le , kes juhatas mind Tänavafotograafia foorumi lehele. Omamata mingit ettekujutust TF žanrist arvasin, et kõik klõpsud, mis tänaval tehtud ongi tänavafotograafia. Nagu korralik algaja ikka, kes asjasse ei süvene ja peale fotoka ostmist arvab ,et ongi fotoguru valmis jõudsin algul postida ikka päris korraliku kräppi. Õnneks Tänavafotograafia foorumi tore seltskond eesotsas Airi Leoniga suunasid mind oma vihjete ja õpetustega õigele teele. Tänud!
Selle pildi saamis lugu ei ole väga erinev minu teiste piltide saamisest. Tavaliselt on mul taust eelnevalt välja valitud, millel peaks sündima foto. Muidugi ei tea ma kunagi ette, kes või mis sellele taustale lisandub. Selle seina juures olin eelnevatel kordadel teinud ka päris mitu kaadrit juhuslike möödujatega, aga ei saanud neid kuidagi sobima sellesse keskkonda. Ei mäleta täpselt aga ilmselt oli see kolmandal korral kui juba ennast lahkuma sättides kuulsin seljatagant natuke vaevalisi (jalgu lohistavaid) samme. Edasi käis asi kiiresti. Viis kuus klõpsu ja pilt purgis. TF i tehes ei olegi aega pikalt mökutada kui soovid pildile saada ehedat ja loomuliku emotsiooni. Paljud inimesed kaamerat märgates tõmbuvad kuidagi krampi ja see pole siis enam see. Muidugi on ka sellised, kes objektiivi nähes vastu pidi kingivad sulle naeratuse või lausa poseerivad. See pilt on minu üks lemmikutest kuna see on hästi mitmekihiline nii otseses kui ka emotsionaalses mõttes. Julgen väita ka seda, et selle pildi väärtus kasvab ajas veelgi kuna Vana-Kalamaja rajoon on saanud eestlaste seas populaarseks ja uusarendused trügivad jõuliselt peale. Viie – kümne aasta pärast on see tükike ajalugu.
Soovin kõikidele harrastajatele ja proffidele ilusaid foto elamusi ja häid kaadreid. Kui kellegi tekkis huvi minu loominguga lähemalt tutvust teha siis instagramis eksponeerin oma pilte v67pill nime all. TF foorumis ja Kõrvaltänavas olen päris oma nimega.