Ühe pildi lugu 222

Pildi ja loo autor Urmas Leming.

Selle pildi jaoks sai spetsiaalselt Kreetale sõidetud. Kuna juuni algus on n.ö. prime time Skorpioni tähtkuju pildistamiseks. Kahjuks Eestis seda iial ei näe. Lisaks Skorpionile sai pildistatud ka Linnutee tuumas teisi asetsevaid udukogusid. Neist aga kunagi tulevikus.
Miks Kreeta?
Kreeta lõuna osas on valgusreostus väga vähene. Kahjuks maailm ägab lisaks muule kasvavale saastamisele ka üha kasvava valgusreostuse all. Siit ka üleskutse : hoidke meie kahanevat pimedat taevast!
Antud pilt on kokku laotud (stäkitud) 19 kaadrist, mille säri on 100 sekundit. Kasutatud Pentax KP kaamerat, objeks oli Pentaxi 50-135mm zoomikas. ISO 1600. Järeltöötlusega võimendasin natuke tekkivat tähetolmu ning vähendasin taostal olevate miljonite tähtede värve. Muidu oleks ikka väga kirju-mirju tulnud.
Pildil olevad kõige kollasemad objektid on Skorpioni süda ehk Antares. Sellest natuke ülesse jääb meile kõige lähemal (7200 valgusaasta kaugusel) asetsev kerasparv M4. Kogu seda kontrasti võimendab kaks tohutute mõõtmetega tolmukogumit, mis on tulevaste tähtede tekkeks vajalik.