Ühe pildi lugu 211

Pildi ja loo autor Koit Kõrvel.

Praegu on Linnuteede pildistamiseks vaja ärgata umbes kella 02:30 paiku, siis veidi sättides ja ette valmistades jõuab kell peagi 03:00. Aeg, kus Linnutee on terves mahus nähtaval. Ajaliselt on soodne aeg, on veel pimedam ning hommiku valgust veel nähtaval pole. Eelnev jutt on üks kirjeldus tavalisest hobifotograafist, kes soovib Linnuteed pildile saada kevadel, baseerudes Eestis.
Pildistamise planeerimine võtab tükk tegemist, sest jälgima peab ilmateadet, et oleks selge ja pilvitu ilm, samuti aitab Linnuteed taevast ülesse leida erinevad tähevaatlus rakendused. Ilmateate uurimiseks kasutan veebilehte Yr.no ning tähevaatluseks ja positsioneerimiseks kasutan Stellarium rakendust telefonis. Kui õigesti kalibreerida, siis näitab rakendus kenasti ära, kuidas Linnutee taevasse moodustub, kuidas ja kus ilmakaares mingil hetkel asub ja palju muud. Tänapäeva tehnoloogia on appi tulnud fotograafile, kes soovib imelisi taevaobjekte pildile saada.
Väga suur roll Linnuteede pildistamisel on ka töötlusel. Ilma korraliku töötluseta on pea võimatu saada kena Linnutee pilti. Alguses on kindlasti raske, kuid kui ennast täiendada läbi erinevate allikate/materjalide, siis tuleb juba vilumus ja pildid lähevad aina ilusamaks.
Antud pildi saamiseks on kasutatud Canon 90D kaamerat, Samyang F2.8,14mm objektiivi ning statiivi kaamera hoidmiseks ühe koha peal.