Ühe pildi lugu 188

Pildi ja loo autor Arbo Rae.

KIRIK KESET KÜLA

See aasta tuli teistmoodi, ehk on seda märganud teisedki. Minu plaanid fotoreise korraldada said tugevalt häiritud käimasolevast tervishoiukriisist ja nii jõudsingi oktoobris vaid ühe inimesega ammuoodatud Itaalia Dolomiitide fotoreisi läbi viia, ennem kui koroona levik taas võimust võttis. Aga loodan ikka eelolevatel aastatel veel mitmeid põnevaid fotoreise teha, kas sinnasamma, Dolomiitidesse.

Pilt on tehtud varahommikul, päikesetõusu ajal Val di Funes orus Santa Maddalena külakeses. Pildi tegemise asukoha olin eelnevalt juba Google vaateid kasutades välja peilinud ja nii saigi oktoobrikuu kohta ebatavaliselt külmal hommikul veel tähtede all pildi tegemise kohta matkatud. See jäigi selle hommiku ainukeseks pildiks, tegin küll samast vaatest mitmeid kaadreid kuid see õnnestus kõike paremini.

Pildi tegemiseks on kasutatud Fujifilm X-T4 kaamerat, millel oli ees XF16-80 reisizoom ja lisaks ka Nisi V6 filtrid – polarisatsioonifilter taeva tumendamiseks ning 3-stopise pehme üleminekuga kiilfilter. f11, 4sek, ISO160.

Arbo Rae
www.arborae.com
fb.com/arbophotography
instagram.com/arborae