Ühe pildi lugu 184

Pildid ja lugu: Teevi Pihlak.
Modell: Kadi Lomp (Fire)
Jumestaja: Kaili Toi

Fotokaamera: Sony a7R III
Objektiiv: Sigma Art 135mm f/1.8
Lisavälk: Godox AD400 + 165 cm umbrella (silver)

Kadi kirjutas mulle juuli keskpaigas, et soovib tulla pildistama. Mõttes mõlkus tal, et teeks midagi karmimat, tsikliga, mingis ägedas kohas. Ütlesin okei ja panime pildistamise plaani 11. augusti õhtuks.

Pooljuhuslikult olin esimeste suvekuude jooksul pildistanud portree, millele võiks nimeks panna Maa (Earth) ning foto nimega Vesi (Water). Mõned päevad läksid mööda ja mul välgatas, et Kadil on ju punased afropatsid, ta sobiks Tuleks (Fire). Hakkasin peas kontseptsiooni kokku panema, rääkisin Kadiga plaani läbi ja ta oli ärevil ning ootuses, küll veidi ebakindlalt, kas ikka välja veab.

Tellisin Arnika ilutuestikukeskuselt erinevaid vulkaane (vesuuvid, praginavulkaanid, igaks juhuks tordivulkaane ja säraküünlaid). Uurisime ka leegiheitjat, aga ei leidnud. Esimene plaan oli pildistada kuskil karjääri ääres, kus punased liivamäed ja veesilm, et saada peegeldusi. Pildistamisele eelneval päeval tuli silme ette aga Viljandi Lennukitehase angaar. Sain neilt nõusoleku seal pildistada.

Kadi võttis kaasa 3 assistenti, kes süütasid tulepatareisid ning lasid tossu. Tegime kaks katset ning kokku tuli 235 kaadrit. Valisin lõpuks nelja lemmiku vahel ning valik langes just selle pildi kasuks – meeldis konkreetne kindel ja tugev poos ning pilk. Sulatasin teistest kaadritest pisut tulesähvatusi juurde, et tulemus veel võimsam oleks ja nii ta sai.

Nüüd on vaja teha veel Õhk (Air).

Olen fotograafiaga tegelenud 6 aastat. Sellest on saanud nüüdseks minu põhitöö.
Enne kui oskasin pildistada, oskasin töötlust. Graafilise disaini õpingud Tartu Kunstikoolis avasid ootamatult minu jaoks fotomaailma uksed. Noore emana alustasin beebide ja lastega ning tasapisi liikusin edasi. Nüüd pildistangi peaaegu kõike – vastsündinutest suurte pulmapidudeni välja. Ma armastan oma tööd!

Facebook: Galapa Creative Studio
Instagram @teeviphoto