Ühe pildi lugu 142

Kaupo Kalda fotolugu: Idülliline maja, pimedus ja 2 drooni trikki

Üks härra Raplamaalt Purku külast kutsus mind üht unikaalset maja pildistama. Sain kohe aru, et selle maja lummus tuleks eriti hästi esile pimedas. Mida ma aga ette ei näinud – linnavurle nagu olen – kui pime seal on öösel. 

Pargituled sinna sisuliselt ei ulatunud ja just maja hoovi poolelt vastu kaduvat loojangukuma jäi maja fassaad veel enamvähem, tänu maja enda valgustusele, aga katus oli pime kui koobas, lihtsalt must hulktahukas.

Ma pole kunagi olnud eriline pildipaiga konstrueerija. Kasutan lihtsalt valitud aega, valgust ja kompositsiooni. Korraga torkas pähe, et mul on autos ka väike droon, tubli Dji Mavic 2 Pro ja sellel on ju kõhu all küllalt tõhus prožektor, mis on mõeldud turvaliseks maandamise assisteerimiseks pimedas. Ajasin masina õhku, maja kohale rippu, pult maha ja teise drooniga sai pilti teha. Kui sa nüüd hästi märkad, siis katusel on valgustus peal, katuse faktuur väljas. Ilmselt oleks veel paremini saanud sättida, aga pildid saime kätte ja tellija rõõmus.

Sellel pildil on näha olukord – Mavic ripub maja kohal, üks pult maas ja toimub pildistamine. 

Tookord märkasin ka seda, kui kiirelt on tehnoloogia arenenud. Osa pilte on tehtud suurega, Dji Inspire 2 ja kõhu all Zenmuse X5S. Osa pilte tegin uuema väikese Dji Mavic 2 Pro’ga. Tehnika on nii kiirelt edasi arenenud, et väikese pildikvaliteet on tegelikult parem, teravusest rääkimata (ta on väga stabiilne, st pimedas on ka 1 sek säri mõeldav) ja see on täna tihtipeale mu peamiseks töövahendiks. Areng on olnud kiire ja võimas, aga ootan huviga endiselt uusi mudeleid, sest täna tehnika veel takistab raskemates oludes maksimumi võtta.

Lõpetuseks – pildistamine toimus maja müügi eesmärgil. Kel huvi, siis teate, et selline idüll on olemas. Terrassilt vaade avaratele heinamaatele ja maja juurde kuulub avar park.