Ühe pildi lugu 135

Piltide ja loo autor Tiina Võsumägi.

RB radadel

Selle fotonäituse ajendiks sai Rail Baltic. Ütleme kohe ära, et see ei ole protest RB vastu vaid see marsruut ja viis kuidas meie väikest Eestimaad raisatakse. Jääb tunne, et kui maast puudu tuleb, et siis saame piiri tagant kohe juurde küsida, nagu lõpmatut ressurssi.

Loodus on meie ainuke kõige hinnalisem vara, ilma selleta pole siin väiksel maal enam mingit väärtust!

RB viiakse läbi metsade ja rabade, põldude ja kodude, kuigi on ka häid lahendusi ja alternatiive, siis nendega tegelikult ei arvestata. Kahju, väga kahju!

Nii sündiski sellest kahe raba lugu.

Terve aasta vältel külastasime korduvalt Rääma ja Männiku raba. Nende tulevik on kurb, raudtee kavandatakse läbi nende kahe raba ja suhteliselt laugaste lähedale. Selle tulemusena saab kõvasti kannatada ökoloogiline tasakaal ning väheneb linnuliikide ja metsloomade arvukus. Tõenäosus, et need rabad hävivad, on väga suur.

Me väga loodame, et see mälestus piltide näol, mis nendest rabadest maha jääb, puudutab hinges ka Sind. Küsi endalt, mida sa tahad jätta oma tulevastele põlvedele, kas ilusat elurikkusest pakatavat loodust või musta maa?

PS! Kui mõni pilt sulle väga hinge puges ja seda omale koju/kontorisse seinale tahaksid, siis kõik osalejad on läbirääkimisteks avatud.

Kokku käis Rääma ja Männiku rabas meiega matkamas 29 loodus- ja fotohuvilist, nendest 14 otsustasid jagada seda ilu ka Teiega.
Suured tänud ka meie Rääma raba giidile – Mati Kosele! Tänu sinule saime veel üht ilusat raba tundma õppida!

Aitäh kõigile matkakaaslastele, ilma teieta poleks seda näitust sündinud!

Peeter Sirge Fotokool

Fotonäitus sel korral siis Riigikogus.
Riigikogu III korrus, Lossiplatsi 1a, Tallinn
Fotonäitust saab külastada 05.12.2019-09.01.2020 tööpäeviti kella
10-16ni. Reedel kella 15ni.

Kaasa võta palun pildiga isikut tõendav dokument!

*05.12 avamisele saab tulla ainult nimekirja alusel, seega palun ennast registreerida enne 04.12 meili teel fotokool@peetersirge.ee.

Fotonäitus on eelnevalt üleval olnud Pärnu Kontserdimajas, Ungari Instituudis ja Tartu Ülikooli Physicumis.

Veebruaris rändab näitus Saaremaale, Kuressaare Kultuurikeskusesse