Ühe pildi lugu 129

Pildi ja loo autor Penelope Russak.

Inspiratsiooni võib leida kõikjalt – muusika, film, valgus, modell – kõik nad võivad tekitada suure soovi kaamera haarata ja midagi ilusat luua. Minul tekitas viimati hirmsa pildistamisisu Urban Decay kosmeetikasarja lauvärvipalett. Palett on Game of Thronesi erikollektsioonist ja kuna olen nii raamatu- kui telesarja suur fänn, siis püüdis ka nende väga laheda kujundusega meigikollekstioon kohe mu tähelepanu. Värve kodus kasutades mõtlesin pidevalt sellele kui lahedaid meigilooke sellega pildistamiste jaoks teha saaks ja paningi Facebooki fototegelaste gruppi postituse üles, et otsin jumestajat ja modelli, kes tahaksid sellise pildiseeria tegemisel kaasa lüüa.

Facebooki grupid on tänuväärt koht, kust enda ideede realiseerimiseks abikäsi leida. Nad koondavad tuhandeid fotograafe, modelle, jumestajaid ja juuksureid, kes on sageli huvitatud oma portfoolio täiendamise eesmärgil tasuta projekte ette võtma. Mina olen korduvalt modelle otsinud näiteks grupist Modellid, fotograafid & muud fototegelased ja Modellid & fotograafid. Alati olen sedakaudu kokku saanud väga mõnusa meeskonna.

Sel korral tuli meiki tegema jumestaja Ave ja modelliks Mia-Helena. Omavaheline koostöö klappis meil väga hästi ja pildistamine möödus mõnusas meeleolus. Pildistasime keskpäeval, mil valgus oli hästi terav, niisiis otsisin varjulisemaid kohti ja andsin valge peegeldiga näkku pisut täitevalgust juurde. Minu lemmikpildid sellest seeriast tulid sellised.