Ühe pildi lugu 107

Pildi ja loo autor Aliis Sinisalu.

Sellel kevadel võtsin südameasjaks mõned fantaasiafotod kirsiõites pildistada. Hakkasin juba varakult noolima, et kus kõige esimesena võib õitsele lüüa ning millist ilma lubab, kuna ilm suuresti mõjutab meie emake loodust. 

Olidki siis need mõned puud Tallinnas õitsele läinud ning fotosessioon ka planeeritud. Aga läheb nii nagu looduse puhul ikka. Eelnevatel päevadel oli muidugi kõvasti vihma ja tuult, mis tähendas seda, et kui koha peale jõudsime, ei olnud mingit meeletut wow efekti meile ilmataadi poolt jäetud. Õied olid enamasti maha pudenenud ning ilme üsna räsitud.

Sellegipoolest me pildistasime kirsipuudega ka ning siis jalutasime mööda tuulist vanalinna edasi… kuniks avastasime selle imelise nartsissipeenra, kuhu Marii oma muinasjutulise välimusega ideaalselt sobis. 

Ma muidugi ei olnud alguses üldse kindel, kas neist piltidest saab miskit mõnusat või mitte ja see teadmatus on mul alati senimaani, kuni ma lõpuks arvuti taha jõuan. Koha peal on mul prioriteet pildile hing sisse saada – seda pooside, kaadri ja valguse näol. Minu fotodel on  üsna suur roll töötlusel. Tahan alati oma piltidele unikaalse, omanäolise ilme luua, mis mõjuks vaatajale natuke põnevamalt, kui “toores” foto.

Ent sellest kirsiõite saagast sain ma ühe südamelähedaseima pildi üldse ning seda hoopis tänu õitsvatele nartsissidele ja tuulele 😉