Tuli VÕIT!

Mitmeid aastaid fotoringi liikmeskonda kuulunud noormees Sten Sihver võitis Noore Meistri konkursi. TUBLI!

Kõik, mida ma olen ette võtnud, on andnud visadust ja silmaringi laiendanud. Enne kooli läksin sõudmistrenni, kus  lisaks sain selgeks ujumise, uisutamise. Algklasside aegu vahetasin spordiala vibu kasuks, kus käin tänini ja edukalt.

Põhikoolis oli mul teisigi huvisid, poistekoor, puutöö ja fotograafia.  Viimati nimetatu sai hoo sisse loovtöö aegu. Urmas Volmeri juhendatud kursus Kunstikoolis viis esimest korda fotovõistlustele, mis tõi arvestatava tunnustuse ja huvitava seltskonna. Lisaks veel rongihuvi. Alles põhikooli viimases klassis hakkasid reaalained sügavamat huvi pakkuma. Elektriga tegelemine tuli kõige muu tehnikahuvi kõrvalt kuidagi iseenesest.

Viljandi Kutseõppekeskuse esimesel kursusel katsetasin esimest korda oma kutseoskusi, vastasteks tublisti vanemad, kogenenumad elektrikud. Üllatavalt ei jäänudki palju puudu esikohast. Seekord ei võitnud, polnud ju kogemusi ja teoorias oli ka alles algus. Seda enam tuli teha tööd käesoleva aasta meistrivõistluste jaoks. Suure kogemuse andis praktikabaas Eleväljas. Seal õppisin  teooriat praktilise tööga rohkem siduma, skeeme koostama ja lõpuks automaatika tarkusi.

Kutsevõistlustel oli esindatud 8 erineva ametkooli õppurid, kokku 15 meistrikandidaati. Ärevus enne võistlust oli päris suur. Kahele päevale jagatud tegevused pidid mahtuma rangelt ajalimiiti. Esimesel päeval tuli teooriat ka vastata ja tulemus oli konkurentidega üsna tasavägine.

Panustasin praktilise töö korrektsusse, loogikasse, tööala puhtusesse. Kogu protsessi mõtlesin eelnevalt üksikasjaliselt läbi. Jõudsin kenasti ajaraamidesse jäin ootama tulemusi. Finaalis hüüti minu nimi välja viimasena, kuigi ise uskusin küll, et peaksin edasi pääsema. Nüüd jagati teostamiseks märksa keesulisem ülesanne, lift. Eriliseks tuli lugeda seda, et eelnevalt katsetada  ei tohtinud. Alles žürii silmade all selgus tõde.

Ja kõik töötas laitmatult. Konkurente vedas alt ajapuudus ja väikesed, kuid olulised vead. Autasustamine toimus Tallinnas, kus žürii kinnitas täpse pingerea ja ma tulin Noor Meister 2022 võitjaks. See suur pinge tasus ennast ära ja rõõmustas südamest minu elektriõppejõude, kooli juhtkonda, muidugi minu lähedasi ja sõpru.

SAADE ON JÄRELVAADATAV!!!

Fotod: Harry Tiits