Rääkimata lugu 43

Lugu räägib Peep Saluvee.

Orava kevadine virgutus

Oli parajasti hommikupoolne aprill, kui ma parajasti viibisin pargis märgates oravat toimetamas ja otsides head ja paremat, nii et mind ta tähele pannud segamatult.  Käies puult puule ja siis jälle maapinnale nii  mitu korda. Samas oli näha temas elevust et lõpuks kevad on käes.

Soe kevad meelitas välja Peegeltäpikud

Sellel hetkel kui ma otsustasin suuna metsarajale võtta , märkasin veidralt lendavaid liblikaid. kuni nad maandusid lehepeal. Milles selgus et nemad on peegeltäpikud kes üksteisega ühendatud olid. Ning endal õnnestus pildile saada.

Novembris  tekkis tihe udu nii, et kattis maapinna udusse, samas tekitades lainelisi vorme.

Ühel niiskel ja jahedal õhtu videviku eel märkasin kuidas tihe udu massiiv mis kattis maastiku väljad uduga tükiks ajaks. Ise viibides lagendikul mis kattis metsatuka uduga, samas tekitades lainelisi kujundeid. mida ma pildile jäädvustasin.

Valge – toonekurgede pulmatants  pesal, samal ajal tehes pea liigutusi häälekalt lauldes

Nii kui ma bussipealt maha sain tekkis ootamatu võimalus märgates Valgeid – toonekurgi üksteisele  meelitus märke tegemas. Kuni pesale saabudes hakkasid päid ülesse alla liigutama, andes mõista pulma meeleoludest

Sügis vihmapiisad lehel

Oli rahulik sügisene aeg. – kõndides mööda veekogu kallast, kus ma märkasin lehti mille peal oli peale vihmahooge tekkinud vihmapiisad. Millest ma niisama minna ei saanud.

Töökas mesilane kevades

Olin parajasti koduaias kui panin tähele esimest töökat mesilast, kes käis õielt õiele kuni jõudis tikripõõsa õiele ja nii see kevad kuulutamise hetk tuli.