Rääkimata lugu 22

Loo räägib Kaspar Laanisto.

“Sõbraga linnas”

Trikiratas on olnu minu südames juba noorest east. Kui olin 14 sain oma esimese trikiratta ja olen nüüdseks pool oma elu selle kaudu sõpru ja “väljapääsu” leidnud. Trikirattale on lisandunud fotograafia ning kaks maailma omavahel ühendada oli ainuke loogiline tee.

Antud pildi-kirjand sai alguse mõttest minna sõbraga linna peale, et otsida uusi kohti, kus sõita, pildistada ning mõnusalt aega veeta. Teie ees on valik pilte minu sõbrast Agrisest, mis on tehtud ühe õhtupooliku jooksul algusega Viljandi Paalalinna Kooli juurest ning lõpetades Viiratsi külje all olevas jalakäijate tunnelis.

Esimene pilt sai tabatud valuoja orus. Antud triki nimi on can-can ning kujutab endast ühe jala üle raami tõstmist teisele poole. Mida sirgemaks jala lükkad seda ilusam trikk.

Sealt edasi oleme jõudnud Paalalinna kooli taha. Antud pildil on Agris hüppamas üle teetõkke ning maandumas selg ees kaamera poole. Lihtsalt öeldes on pildil hüpe ja 180 kraadine pööre, tabatud täpselt poole hüppe ajal kus Agris on paralleelselt objektiga, millest ta üle hüppab.

Oleme jõudnud pumptrackile ning pildil on trikk nimega turndown. Nagu pildil näha on lenks keeratud 180 kraadi alla poole ning sõitja jääb mugavalt lenksu ja raami vahele. Üks minu enda lemmik trikkidest ning Agrise poolt väga hästi sooritatud.

Pumptrackilt liigume edasi Viiratsi külje alla tunnelisse, mille seinu on kaunistanud erinevad tänavakunstnikud.

Trikiks on wallride ehk siis seinal sõitmine.

Jutu lõpetab portree Agrisest, mis oli algselt kaamera seadete paika saamise korras tehtud pilt, kuid tunnen, et see sobib ideaalselt kirjandi lõppu.

Aitäh vaatamast/lugemast ning aitäh Agris, et näitasid taset.