“Lihtsalt üks nägu”

Uku Keskuses 22. aprill – 27. mai
Nõo kirikus 6. oktoober – 15. detsember 2018.a.
Suure-Jaani kultuurimajas 15. jaanuar – 15. veebruar 2019.a.

Möödunud aasta sügisel järgmise aasta tööplaanide koostamise aegu jäi kõlama mõte, et üks kahest väljapanekust peaks olema seotud inimesega. On ju Inimene looduse kroon ja kuidas siis temast mööda minna. Kaheksateistkümnenda aasta kevadise väljapaneku tööpealkirjaks sai “Lihtsalt üks nägu”. Väljapanek koosneb portreedest, meestest ja naistest, võimalusel ilma mingisuguse taustata või õigemini ühetaolise taustaga, et saaks keskenduda ainult inimesele, et nägu pildil hakkaks rääkima, et tekiks dialoog fotol oleva inimese ja vaataja vahel.

Andres Keil, kelle ülesse pildistatud näitlejate seeriast on ka selle väljapaneku mõte idanema hakanud, juhendas õpituba, kus rääkis ja andis juhiseid, kuidas kasutades ainult valgust panna foto rääkima või täpsemalt, kuidas pelgalt valgust kasutades tekiks dialoog portree ja vaataja vahel. Tema tegi ka ringi liikmete poolt piltidest valiku, mis alustavad oma teekoda Uku Keskusest.

Valikusse jõudsid üheksa fotoringi liikme esitatud tööd. Reelika Vološtšuk, Mirko Miilits, Kaisa Kass, Kaja Tammesalu, Kuuno Kuusik, Rait Killar, Raul Kukk, Õie Pak ja Meelis Heli on oma töödega teie ees.

Nõo kirikus

Suure-Jaani kultuurimajas

Näituse valmimist toetavad: Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, ostakatel.ee