Olnud. Külla tuleb Marge Monko.

13. september, kell 12:00, Wimkas, Turu tn. 7

Marge Monko on kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna juhataja. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias (MA fotograafias, 2008) ning täiendanud ennast Viini Rakenduskunstide Ülikoolis. Aastatel 2013-2015 osales ta kaheaastases stuudioprogrammis HISKis (Higher Institute for Contemporary Art) Gentis, Belgias.

Monko töötab fotograafia-, video- ja installatsiooni meediumites. Enamik tema teoseid on seotud mõne sündmusega ajaloost ning on mõjutatud psühhoanalüüsi, feminismi ja visuaalkultuuri teooriatest.

Tema viimased projektid tegelevad romantilise diskursusega ja selle vihjetega reklaamis ja kommertsdisainis.

Tema tööd kuuluvad mitmetesse kogudesse (MUMOK – Viini Moodsa Kunsti Muuseum; Muzeum Sztuki Łódź Poolas; FRAC Lorrain Prantsusmaal; Winterthuri Fotomuuseum; Eesti Kunstimuuseum).

Monko on Ida- ja Kesk-Euroopa kunstiauhinna Henkel Art. Award 2012 laureaat. Ta on viibinud mitmetes kunstiresidentuurides nagu ISCP (International Studio & Curatorial Program) New Yorgis (2015); Kulturkontakt Austria Viinis (2016), Para Site Hong Kongis (2017) ja Videobrasil São Paulos (2018).

Tema viimaste näituste hulka kuuluvad Diamonds Against Stones Folkwangi muuseumis, Display PLATO Ostravas, Crush in Para Site’is Hongkongis, RIBOCA Riia Rahvusvaheline Kaasaegse Kunsti Biennaal (2018), It Won’t Be Long Now, Comrades! Framer Framed, Amsterdamis ja Summer of Love Art Space Pythagorionis, Samose saarel, Kreekas (2017), Playground performance’i festival Leuvenis, Belgias (2016).

Vaata ka weebilehte!

Wimka, 13. september 2020.a.